Drugi dzień praktyk rozpoczęliśmy od zwiedzenia Rezerwatu przyrody ,,Wąwóz Myśliborski” leżącego koło Jawora (około 2 km na południowy-zachód od miejscowości Myślibórz). W rezerwacie tym znajdują się ciekawe formacje skalne m.in. lawy poduszkowe, będące reliktem podmorskiego wulkanizmu; pochodzące ze starszego paleozoiku metamorficzne zieleńce, łupki zieleńcowe i diabazy; czy należące do metamorfiku kaczawskiego ordowickie łupki i fyllity.
Następnie pojechaliśmy do leżącego około 8 km na północny-zachód Stanisławowa, gdzie do 1997 roku istniała głębinowa kopalnia barytu.
Ostatnim punktem tego dnia była odległa o kilka kilometrów Leszczyna, gdzie przeszliśmy się dydaktyczną ścieżką ,,Synklina Leszczyny”. Przy 3 przystanku trasy w starym nieczynnym kamieniołomie, znajduje się odsłonięcie osadów cechsztynu. Są to głównie wapienie piaszczyste i dolomityczne, które utworzyły się około 250-225 milionów lat temu w okresie permskim, w zatoce morskiej wypełniającej nieckę leszczyńską. W środkowej części profilu występuje około 2,8 m warstwa margla miedzionośnego, który był tu przedmiotem eksploatacji.
Materiały źródłowe:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_W%C4%85w%C3%B3z_My%C5%9Bliborski_ko%C5%82o_Jawora
http://www.dymarkikaczawskie.pl/przystanek_3.htm