Geoblog.pl    filifionka    Podróże    Irlandia 2007    Dublin – rozpoznanie terenu ;) (17-18.06.2007)

Dublin – rozpoznanie terenu ;) (17-18.06.2007)

Irlandia
Irlandia, Dublin

Do Irlandii pojechaliśmy w odwiedziny do Ani, siostry Michała. Jako zagorzała fanka The Cranberries byłam bardzo podekscytowana wyjazdem na Zieloną Wyspę. W pierwszych dniach pobytu szwendaliśmy się z Misiem po centrum Dublina chłonąc atmosferę miasta.

Główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą Dublina jest O'Connell Street, nazwaną tak na cześć irlandzkiego polityka i patrioty Daniela O'Connella, którego pomnik stoi u wlotu tejże ulicy. Punktem charakterystycznym w centrum jest Spire of Dublin (Dublińska Iglica) – miejsce, w którym umawialiśmy się z dublińskimi znajomymi :D. Spacerując po mieście odwiedziliśmy min. Dubliński Zamek, Temple Bar, czy Trinity College. Zajrzeliśmy też do kilku pubów, gdzie przy irlandzkiej muzyce na żywo smakowaliśmy pysznego Guinness’a.

Z tego co pamiętam, długo nie mogłam się przyzwyczaić do lewostronnego ruchu, co nie raz mogło się skończyć dla mnie tragicznie ;). Ciężko mi było też odnaleźć się w labiryncie ulic z identycznymi piętrowymi domkami :D.

W długie, czerwcowe, irlandzkie wieczory, kiedy nasi gospodarze wracali już z pracy chodziliśmy na plac zabaw rozładować nadmiar energii. O 23:30 było jeszcze jasno :D.

mirka66 - 2013-01-18 20:02
Piekna wyspa.Troche zazdroszcze.Moje marzenie to Klify Mocher.

filifionka - 2013-01-20 16:53
Klify Mocher są niewątpliwie piękne. To jedno z miejsc, które chciałabym zobaczyć. Niestety nie udało się nam tam pojechać podczas tej wycieczki!!!

BoRa
BoRa - 2013-01-20 20:01
Ruch lewostronny to masakra. Ciężko się przestawić. Mogli by się dopasować do większej części świata.

filifionka - 2013-01-20 20:51
Jestem za :D

ap
ap - 2013-01-21 12:02
jasne mogą sie dostosować, myślisz że to nie problem? może najpierw niech wprowadzą ruch prawostronny dla autobusów a potem dla pozostałych, he, he

Justyna Rakocińska
zwiedziła 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 69 wpisów69 69 komentarzy69 935 zdjęć935 0 plików multimedialnych0

01.01.2013 - 15.07.2013